Меню сайта

Категории раздела

Поиск

Реклама

Наш опрос
Что хотите видеть на главной странице?
1. Форум
2. Новости
3. Фотоальбомы
Всего ответов: 27

С Форума, Обновление
 • Ждущие мамы

 • Как вам служилось в Десне ?

 • Детские велосипеды, беговелы, коляски Sigma-line

 • Легче сохранить здоровье чем лечить болезни

 • 10 самых распространенных мужских привычек

 • Подарки

 • Форумная шпаргалка

 • в/ч 89520, РМО

 • Сдам, сниму квартиру, комнату ПРЕДЛОЖЕНИЯ

 • Чем кормят в армии? Меню защитника


 • Погода в Десне

  Календарь событий
  Праздники Украины

  Статистика
  Яндекс цитирования
  Семеновка - наш город!Козелецький соціально – інформаційний портал

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0


  Зарегистрировано на сайте:
  Всего: 1832 : 1058 : 773

  Сегодня нас посетили:
  Топ самых активных пользователей нашего форума
  AlexM
  Сообщений: 342
  Репутация: 8
  Ранг:
   
  Arkadija
  Сообщений: 326
  Репутация: 4
  Ранг:
   
  Элен
  Сообщений: 169
  Репутация: 4
  Ранг:
   
  Катран
  Сообщений: 166
  Репутация: -2
  Ранг:
   
  Дергун
  Сообщений: 162
  Репутация: 7
  Ранг:
   
  bellanik
  Сообщений: 109
  Репутация: 5
  Ранг:
   
  Petrovna
  Сообщений: 98
  Репутация: 3
  Ранг:
   
  M@steR
  Сообщений: 81
  Репутация: 1
  Ранг:
   
  ledibomzh1
  Сообщений: 68
  Репутация: 1
  Ранг:
   
  apl
  Сообщений: 66
  Репутация: 5
  Ранг:
   


  Главная » 2014 » Апрель » 9 » Момент істини для боротьби з корупцією
  07:35
  Момент істини для боротьби з корупцією

          Одним з найважливіших питань у порядку денному Верховної Ради на середу, 9 квітня, стоїть прийняття законопроекту 2436а. Цим законопроектом скасовується або спрощується видача 70 із 143 документів дозвільного характеру для ведення бізнесу. Законопроект розроблявся численними експертами з українських, міжнародних та міжурядових організацій та є передумовою для отримання Україною кредиту від Світового Банку на 1,6 млрд. дол.

          Перелік документів, що пропонуються до скасування або спрощення видачі, включає в себе дозволи на різноманітні роботи з будівництва, виробництва, проведення, перевезення, використання, видобування у найрізноманітніших галузях. Усі дозволи, що пропонується скасувати, відсутні у цивілізованих країнах світу.

          Повноваження щодо видачі цих дозволів переважно належить міністерствам, або чисельним інспекціям та службам, які підпорядковані конкретним міністерствам. Не секрет, що видача цих дозволів супроводжується вертикально інтегрованою корупцією, яка пронизує міністерства і йде далі "нагору".

          Найбільше влади над бізнесом потенційно можуть втратити Держветфітослужба (8 дозволів), Держрибагентство (6 дозволів) та Держсільгоспінспекція (4 дозволи) – усі підпорядковані Мінагрополітики. Пропонується також скасувати або спростити видачу 13 дозволів з боку Мінекології та ще декілька дозволів від органів, що підпорядковуються цьому міністерству.

          Наразі міністерствами аграрної політики та екології керують представники ВО "Свобода" – Ігор Швайка та Андрій Мохник відповідно. Тому в першу чергу для ВО "Свобода", а також для інших провладних фракцій, у парламенті буде справжній тест.

          Можна нарешті показати, що новий уряд здатен відмовлятись від зайвої влади та корупційних схем. Або, як попередній уряд, прикриваючись словами про продовольчу безпеку, здоров'я нації, які насправді не мають нічого спільного із переліченими в законопроекті дозволами, надалі захищати корупційні схеми.

          Особливо важка боротьба очікується за сертифікати якості зерна та якості послуг зерносховищ, що відносяться до сфери Мінагрополітики. За підрахунками профільних асоціацій їх видача щороку супроводжувалась хабарями у понад 1 млрд. грн., і тому є найбільш ласим шматком для корупціонерів.

          Отже, в середу перший реальний тест нових представників влади на здатність і бажання боротись з корупцією. Можна скільки завгодно запроваджувати люстрацію та робити нові антикорупційні бюро. Але допоки в чиновників буде надмірна влада контролювати всі дії підприємців, доти корупція буде продовжуватись.

          Колишня опозиція, а тепер представники влади, раніше одностайно підтримували скасування вищезазначених дозволів. Чи змінилось ставлення після отримання повноваження щодо їх видачі?

          Чинний уряд також обіцяв зробити все для запобігання фінансової катастрофи. Кредит в 1,6 млрд. дол. від Світового Банку, прив'язаний до прийняття даного законопроекту, тут явно буде не зайвим. Чи вистачить волі відмовитись від надмірної влади заради цих дуже потрібних для держави коштів?

  Категория: Мир новостей | Просмотров: 212 | Добавил: AlexM | Рейтинг: 0.0/0
  Всего комментариев: 0
  avatar

  Хостинг от uCoz
  © 2008 - 2018 | Деснянский сайт | пгт Десна 169 | Черниговская область
  Правила чата
  Пользователи онлайн
  Мини-чат
  +Мини-чат
  0
  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0